RUNGO.cz – firemní závody

Běžecká firemní liga

Běhej za sebe, za kolegy, pro zdraví!

 • Novinky
 • Registrace firmy
 • Pravidla
 • Žebříček
 • FAQ
 • Kontakty
 • Pravidla
  1. Rungoliga je běžecká soutěž firemních týmů. Jejím cílem je nasbírat co největší počet bodů v rámci stanoveného časového období (Sezóny). Body lze získat běháním (každý uběhnutý kilometr odpovídá jednomu bodu, desetinná místa jsou zaokrouhlena podle standardních matematických pravidel) a účastí ve speciálních krátkodobých soutěžích, které budou v průběhu Sezóny vyhlašovány a bodovány správcem Rungoligy.
  2. Naběhané kilometry lze do Rungoligy započítat pouze v případě, že jsou zaznamenány libovolným sporttesterem nebo mobilní aplikací. Uběhnuté kilometry nelze zadávat ručně.
  3. Do soutěže je povoleno započítávat pouze naběhané kilometry. Jiné sporty jsou zakázány (chůze, jízda na kole, koloběžka, brusle a tak dále).
  4. Uběhnuté kilometry musí být do soutěže nahrány nejpozději 30 dní od jejich uběhnutí. Nahrání starších dat není povoleno a nebude do soutěže započítáno.
  5. Průměrná rychlost výběhu musí být vyšší než 4 km/h. Pokud je výběh delší než 5 hodin, stačí, pokud je průměrná rychlost vyšší než 3,2 km/h. Pomalejší záznamy nebudou započítány.
  6. Maximální průměrná rychlost výběhu je 27 km/h a odpovídá světovému rekordu na 1500 metrů. Rychlejší záznamy budou vyhodnoceny jako podezřelé a nebudou započítány.
  7. Uběhnuté kilometry lze do soutěže nahrávat buď automaticky pomocí synchronizace s podporovanými službami (Strava, Fitbit, Google Fit, Garmin Connect) nebo pomocí GPX souboru.
  8. Každý tým má tolik bodů, kolik je součet bodů všech jeho aktuálních členů.
  9. Soutěže se může zúčastnit libovolná právnická či fyzická podnikající osoba (které má přidělené IČO, dále jen Firma), která provede registraci alespoň jednoho týmu a uhradí registrační poplatek za každý přihlášený tým.
  10. Každý tým Rungoligy může mít maximálně 5 členů.
  11. Každá Firma může zaregistrovat neomezený počet týmů.
  12. Člena v týmu lze vyměnit (zranění, nemoc, odchod z Firmy…). Lze provést maximálně dvě změny v týmu za jednu Sezónu a změny musí být provedeny v první polovině Sezóny. Ve výjimečných případech lze provést změny i později, takovou změnu provádí Správce na základě žádnosti. Změny nelze provádět těsně před koncem Sezóny.
  13. Body získané v sezóně hráčem, patří danému hráči. V případě přesunu hráče do jiného týmu, původní tým ztrácí body dosud získané hráčem a naopak nový tým bude mít započítány všechny body daného hráče, které dosud v sezóně získal.
  14. V případě, že hráč opustí tým, tým ztrácí všechny body získané tímto hráčem.
  15. Sezóna končí vyhlášením o půlnoci posledního soutěžního dne. Vítěze vyhlašuje Správce ligy na základě získaných bodů. První tým získá dopravu a startovné se slavnostní večeří na Beaujolais, kam ho osobně odveze redakce RUNGO.cz. Druhý a třetí tým získává kompletní startovné na všechny RUNGO závody pro následující kalendářní rok.
  16. V případě že některý soutěžící bude opakovaně zásadně porušovat pravidla soutěže, může být bez náhrady ze soutěže vyřazen Správcem.
  17. Každý, kdo se přidá do RUNGO ligy, by měl respektovat soupeře, bojovat za svůj tým a „hrát“ vždy fair play.