RUNGO.cz – firemní závody

Běžecká firemní liga

Běhej za sebe, za kolegy, pro zdraví!

 • Novinky
 • Registrace firmy
 • Pravidla
 • Žebříček
 • Kontakty
 • Novinky

  Jak nahrávat výběhy

  Postup jak nahrávat a synchronizovat vaše naběhané kilometry do Rungoligy.

  „Prožít něco jako tým, je nepopsatelné,“ říká Marek Odstrčilík

  Tým je něco, bez čeho bych tady popravdě už asi nebyl. Parta, ale klidně jim říkejme tým, mých lékařských přátel mi zachránil život. Byli to oni, kteří mě po několika letech dokopali na kardiologii, kde zjistili, že v mé aortě je až moc velká díra. Že jsem měl kliku, mi došlo ve chvíli, kdy mi po náročné operaci doktor Jan Pirk, řekl: „To bylo 15 minut po dvanácté.“ Chápete, 15 minut po. Doteď mě mrazí. Takže díky mí přátelé. Už chápete, jak je tým důležitý.

  Prohlédněte si oficiální prezentaci RUNGO ligy

  Oficiální PDF prezentace pro partnery.

  Tohle chcete běžet: ze Zoo Brno do Přírodního parku Baba

  Proběhněte se nejen zázemím brněnské zoo, ale také jejím krásným okolím. Osm kilometrů čeká na ty, kteří běhají rádi v přírodě.

  Jak doplňovat energii při běhu: zkuste gely, bonbony nebo přesnídávku

  Správné doplňování energie při delším běhu může představovat zásadní rozdíl mezi tím, zda se budete v cíli radovat z úspěchu, nebo smutnit nad špatným výsledkem. Nejoblíbenější formu představují energetické gely, ale je tu i několik zajímavých alternativ.

  Kolik tréninků týdně? Záleží na schopnosti regenerovat

  I když jsou tréninky nepochybně klíčem k úspěchu, méně někdy může znamenat více. Přečtěte si, jaká hrozí rizika při nadměrné frekvenci tréninků i jak urychlit regeneraci, aby vaše tělo bylo opět ve formě.

  TEST: Garmin Forerunner 645 Music přehrají hudbu přímo z hodinek

  Garmin své zákazníky musí milovat. Jak jinak si vysvětlit představení nových hodinek Forerunner 645 Music? Umí skoro to stejné jako špičkové Fenix 5, akorát jsou výrazně levnější a přidávají navíc unikátní funkce, které jinde u Garminu nenajdete.

  Strečink jako rituál: tři cviky denně, za které vám tělo poděkuje

  Svaly budou méně bolet, lépe pracovat a v dlouhodobém horizontu zapracujeme na prevenci sportovních úrazů. Protahovací minimum a benefity strečinku jsme probrali s trenérkou Pavlou Maříkovou.

  Sedm začátečnických chyb, kterým byste se měli vyhnout

  Běhání je na první pohled velmi jednoduchý a nenáročný sport. Běhat přece umí každý a ani výbava nepředstavuje závažnější komplikaci. Tak proč končí tolik běžců kvůli zranění? Dost možná si nedali pozor na některý z následujících sedmi bodů.

  Správná technika, vhodné boty, protahování: na co si dát při běhu pozor

  Ve srovnání s většinou ostatních sportů je běh neuvěřitelně jednoduchý. Prostě se jen oblečete podle počasí, zavážete si tkaničky a běžíte. Velmi brzo vás ale může zastavit hned několik věcí, které se mohou ze začátku zdát zanedbatelné.

  Velký slovníček běžeckých pojmů z oblasti vybavení, tréninku i výživy

  Setkáváte se často s pojmy, jako je drop, mezipodešev, pronace, fartlek nebo BCAA, a vůbec netušíte o čem je řeč? Připravili jsme pro vás velký slovníček pojmů, který vysvětlí vše podstatné.

  Velké prádlo: šest chyb, které možná děláte při praní funkčních svršků

  Aviváž a tuny prášku snižují funkčnost vláken, schraňování propoceného oblečení zase živí bakterie. Přečtěte si, jaké chyby děláte možná i vy při praní sportovního oblečení.

  Letní, nebo zimní? Běžecké boty vybírejte raději na celý rok

  Jeden z velmi častých požadavků na nové boty zní: „Aby se v nich dalo běhat v zimě“. Ne každý ale ví, že sortiment běžeckých bot se na letní a zimní nerozděluje a že drtivá většina modelů je určena k celoročnímu použití.

  Proč plány končí neúspěchem aneb jak se správně motivovat v tréninku

  Zaběhnout maraton, vylepšit svůj osobák nebo trénovat alespoň třikrát týdně. I taková novoroční předsevzetí si dali někteří z nás. Přesto naše velkolepé plány končí často neúspěchem. Objasníme vám proč.

  Jaký jste běžec? Postoj ke sportu ovlivňuje i temperament

  Jste flegmatik, cholerik, sangvinik nebo melancholik? Jak se vaše povaha projevuje ve vztahu k běhu a jakými sporty je pro vás ideální běh prostřídat, jsme rozebírali s Kateřinou Hollerovou, hlavní trenérkou fitness center Contours.

  Správně zvolená hudba vám může pomoci s regenerací

  Nová vědecká studie zjistila, že pokud zvolíte správnou hudbu, může vám pomoci dát se dohromady po výkonu mnohem rychleji. Z dalších novinek ze světa vybíráme informace o nových chytrých produktech Movesense nebo o konci sporttesterů a náramků adidas.