RUNGO.cz – firemní závody

Běžecká firemní liga

Běhej za sebe, za kolegy, pro zdraví!

 • Novinky
 • Registrace firmy
 • Pravidla
 • Žebříček
 • FAQ
 • Kontakty
 • Jak nahrávat výběhy

    13:14aktualizováno  13:14
  Postup jak nahrávat a synchronizovat vaše naběhané kilometry do Rungoligy.
  (ilustrační snímek)

  (ilustrační snímek) | foto: Pavel Tomek

  Pro záznam výběhů do Rungoligy platí několik jednoduchých pravidel:

  • Výběh musí být zaznamenán pomocí GPS. Buď pomocí libovolného sporttesteru s funkcí GPS nebo pomocí mobilního telefonu a aplikace (například Strava).
  • Průměrná rychlost výběhu musí být vyšší než 4 km/h. Pokud je výběh delší než 5 hodin, stačí, pokud je průměrná rychlost vyšší než 3,2 km/h. Pomalejší záznamy nebudou započítány.
  • Maximální průměrná rychlost výběhu je 27 km/h a odpovídá světovému rekordu na 1500 metrů. Rychlejší záznamy budou vyhodnoceny jako podezřelé a nebudou započítány.
  • Do Rungoligy lze nahrát maximálně 30 dní starý výběh, který byl absolvován po vyhlášení startu sezóny.

  Podporované způsoby nahrávání

  Garmin

  Pokud máte hodinky nebo sporttester značky Garmin, nejjednodušším způsobem je spárovat si váš účet v Rungolize s vaším účtem na Garmin Connect. Po přihlášení na rungoliga.cz jděte do Moje výběhy -> Nahrát výběh a klikněte na Propojit u ikony Garmin.

  Následně budete požádání o přihlášení do služby Garmin Connect a potvrzení autorizace Rungoligy. Po tomto potvrzení se vám všechny výběhy zaznamenané Garminem automaticky nahrají také do Rungoligy.

  Fitbit

  Pokud máte hodinky značky Fitbit, nejjednodušším způsobem je spárovat si váš účet v Rungolize s vaším Fitbit účtem. Po přihlášení na rungoliga.cz jděte do Moje výběhy -> Nahrát výběh a klikněte na Propojit u ikony Fitbit.

  Následně budete požádání o přihlášení k Fitbit účtu a potvrzení autorizace Rungoligy. Po tomto potvrzení se vám všechny výběhy zaznamenané Fitbitem okamžitě automaticky nahrají také do Rungoligy.

  Strava

  Pokud běháte s mobilním telefonem, doporučujeme využívat aplikaci Strava pro záznam výběhů. Pokud si následně spárujete svůj účet v Rungolize se svým účtem Strava, budou se vám všechny výběhy vždy automaticky nahrávat také do Rungoligy.

  Pro spárování účtu se přihlaste na rungoliga.cz a následně jděte do Moje výběhy -> Nahrát výběh a klikněte na Propojit u ikony Strava. Následně budete požádání o přihlášení k vašemu Strava účtu a potvrzení autorizace Rungoligy.

  Google Fit

  Službu Google Fit pro záznam výběhů příliš nedoporučujeme kvůli velké chybovosti automatické detekce aktivit. Pokud ale tuto službu používáte, můžete si ji spárovat s vaším účtem v Rungolize a zaznamenané výběhy se vám následně budou automaticky jednou za 4 hodiny synchronizovat také do Rungoligy.

  Pro spárování účtu se přihlaste na rungoliga.cz a následně jděte do Moje výběhy -> Nahrát výběh a klikněte na Propojit u ikony Google Fit. Následně budete požádání o přihlášení k vašemu Google účtu a potvrzení autorizace Rungoligy.

  GPX soubor

  Pokud nepoužíváte žádnou ze služeb, které umožňují přímé napojení na Rungoligu, můžete své výběhy nahrávat také pomocí GPX souboru. V libovolné službě či aplikaci si vyhledejte váš výběh a uložte si záznam jako GPX soubor. Většinou to najdete v menu export.

  Následně se přihlaste na rungoliga.cz do vašeho účtu a jděte do Moje výběhy -> Nahrát výběh a klikněte na Najít soubor u ikony GPX a vyberte vámi uložený GPX soubor.

  Další možnosti

  Další možností synchronizace výběhů do rungoliga.cz je využití aplikace SyncMyTracks. Jedná se o placenou aplikaci pro Google Android, která umožňuje navzájem synchronizovat většinu populárních běžeckých služeb a aplikací. V tomto případě doporučujeme vytvořit si účet na Strava, tento účet si propojit s rungoliga.cz a následně pomocí aplikace SyncMyTracks synchronizovat vaše výběhy se Stravou, ze které budou výběhy automaticky nahrávány také do Rungoligy.

  Autor: