RUNGO.cz – firemní závody

Běžecká firemní liga

Běhej za sebe, za kolegy, pro zdraví!

 • Novinky
 • Registrace firmy
 • Pravidla
 • Žebříček
 • FAQ
 • Kontakty
 • „Prožít něco jako tým, je nepopsatelné,“ říká Marek Odstrčilík

    9:24aktualizováno  9:24
  Tým je něco, bez čeho bych tady popravdě už asi nebyl. Parta, ale klidně jim říkejme tým, mých lékařských přátel mi zachránil život. Byli to oni, kteří mě po několika letech dokopali na kardiologii, kde zjistili, že v mé aortě je až moc velká díra. Že jsem měl kliku, mi došlo ve chvíli, kdy mi po náročné operaci doktor Jan Pirk, řekl: „To bylo 15 minut po dvanácté.“ Chápete, 15 minut po. Doteď mě mrazí. Takže díky mí přátelé. Už chápete, jak je tým důležitý.

  Od operace srdce, kdy mi doktoři a kamarádi zachránili život, jsem přemýšlel nad tím, proč jsem tu šanci dostal právě já. Tři roky jsem si lámal hlavu a teď jsem najednou došel k jednoduchému zjištění: prostě abych žil. | foto: Renáta OdstrčilíkováXman.cz

  Po operaci jsem se velmi těžko dával dohromady a vše šlo hrozně pomalu. Nechtěl jsem jen sedět doma, strachovat se o sebe, ale moje touha byla být zase venku, být v pohybu. Díky kamarádovi Honzovi Kužníkovi, šéfredaktorovi Technet.cz, který se se mnou šoural po lesích, jsme si spolu společně po roce zaběhli vlastní soukromý maraton. Náš tým jsme byli jen my dva. Vidíte, ten tým měl jen dva lidi a tolik síly v sobě.

  Někde v této době vznikl nápad udělat osobní web o běhání, nevzdávání se, inspiraci. A tak vzniklo RUNGO.cz, které se naplno rozjelo až pod křídly iDNES.cz. Nejdřív jsem na to byl sám, ale během pár měsíců se přidávali další lidé, které jsem do té doby vůbec neznal. RUNGO má letos pět let a co je úžasné, tak kolem sebe napočítám zhruba 20 lidí, kteří tvoří, co jiného než, TÝM. Jsou to přátelé, kteří se zapojili dobrovolně, ve svém volnu, bez nároku na odměnu do závodů, do výběhů a stali se něčím, bez čeho by RUNGO.cz nikdy nebylo. Je to sice velmi nesourodá skupina lidí, ale je téměř stejná jako na začátku. Je to moje zrcadlo, zpětná vazba, inspirace, náboj. Je to můj sen o tom, že něco tvořit má smysl.

  Víte, co tím vším chci říct? Dobrý tým je prostě dobrý, bez ohledu na to, zda je vás hodně nebo jen pár. Je i vlastně jedno, zda společně budete první nebo poslední. Důležité je, že se spolu o něco rvete, snažíte, budujete a navzájem se o sebe opíráte.

  Běžecká firemní liga je vlastně vše výše popsané. Je to něco, co můžou lidé ve firmách spolu prožívat, motivovat ostatní, vybičovávat se k neuvěřitelným výkonům. Je to něco, kde i ten nejpodceňovanější člen týmu se může stát „hrdinou“ a strhnout ty lepší k ještě lepším výkonům. Kdy outsider vstane z gauče víckrát než rychlík týmu a dá víc kilometrů, byť svým tempem. Všichni někde pracujeme a musím z vlastní zkušenosti říct, že občas vlastně ani neznáme toho, který sedí ob stůl nebo nedej bože v jiné místnosti nebo patře. Tohle je podle mého skvělá příležitost, jak lidi víc v zaměstnání propojit, seznámit a možná se i potkávat mimo pracoviště.

  Mohl jsem hned na začátku jen napsat: Tým je prostě pro firmu důležitý. Tečka. To přece každý ví. Ale já nechtěl psát frázi, je pro mě důležité, aby to sdělení bylo osobní.

  Jmenuji se Marek Odstrčilík a budu moc rád, když postavíte svoje týmy vedle toho našeho a ukážete svým zaměstnancům, že vám o ně jde, že je chcete podporovat, motivovat. Věřím z celého svého srdce, že se vám to mnohokrát vrátí.