RUNGO.cz – firemní závody

Běžecká firemní liga

Běhej za sebe, za kolegy, pro zdraví!

 • Novinky
 • Registrace firmy
 • Pravidla
 • Žebříček
 • FAQ
 • Kontakty
 • FAQ

  Jak mohu nahrávat výběhy?
  Podrobný návod jakým způsobem nahrávat výběhy do Běžecké firemní ligy najdete zde.

  Postupoval jsem podle návodu, ale výběh se mi stále nenahrál. Co mám dělat?
  Klikněte v menu na Moje výběhy -> Nahrát výběh a použijte tlačítko Nahrát poslední výběhy u služby, kterou máte s ligou spárovanou. Doporučujeme používat k nahrávání vždy jen jednu službu, aby nedocházelo ke konfliktům.

  Pokud výběh nesplňuje parametry uvedené v pravidlech Běžecké firemní ligy, zobrazí se vám chybová hláška. V případě, že používáte službu Google Fit, nahrávají se výběhy z této služby automaticky jen jednou za čtyři hodiny.

  Pokud se ani poté výběh nenahrál, zkontrolujte, zda je skutečně zaznamenaný ve službě kterou používáte (Garmin, Strava...) a je označen jako výběh. Nezapomeňte, že akceptovány jsou pouze výběhy zaznamenané pomocí GPS a nikoliv ručně zadané. Jiné spostovní aktivity než běh nejsou akceptovány.

  Pokud je vše v pořádku a ani přesto se výběh nenahrál, kontaktujte nás na e-mailu info@bezeckafiremniliga.cz.

  Mohu synchronizovat výběhy z více než jedné služby současně?
  Důrazně doporučujeme používat pouze jednu službu k automatické synchronizaci vašich výběhů. V případě nutnosti ale můžete využívat více služeb současně. Výběh zaznamenaný na více synchronizovaných službách ve stejný čas (nebo alespoň v překrývající se čas) bude nahrán pouze jednou.

  Jaká je minimální rychlost výběhu?
  Průměrná rychlost výběhu musí být vyšší než 4 km/h. Pokud je výběh delší než 5 hodin, stačí, pokud je průměrná rychlost vyšší než 3,2 km/h. Pomalejší záznamy nebudou započítány.

  Jaká je maximální rychlost výběhu?
  Maximální průměrná rychlost výběhu je 27 km/h a odpovídá světovému rekordu na 1500 metrů. Rychlejší záznamy budou vyhodnoceny jako podezřelé a nebudou započítány.

  Do kdy musím výběh nahrát do Běžecké firemní ligy?
  Jakmile doběhnete, máte 30 dnů na to, abyste výběh nahráli nebo synchronizovali (libovolnám způsobem) do Firemní běžecké ligy. Výjimkou je konec sezóny. Výběhy nahrané po ukončení sezóny již nebudou započítány.

  P průběhu sezóny výběhy starší než 30 dní již také započítány nebudou.

  Nemám GPS, mohu své výběhy zadávat ručně (například na Stravu nebo Garmin Connect)?
  Ne. Možné je nahrávat pouze výběhy zaznamenané pomocí GPS (mobilní telefon, sporttester...). Ručně zadané výběhy nebudou akceptovány.

  Proč mám méně bodů než je počet mnou naběhaných kilometrů?
  Standardně jeden uběhnutý kilometr znamená jeden bod do žebříčku Běžecké firemní ligy. Body přidělujeme jako celá čísla a zaokrouhlujeme podle standardních matematických pravidel.

  Pokud tedy budete mít například tři výběhy každý o délce 1,4 kilometru, dostanete za každý jeden bod a celkem budete mít 3 body, přestože v součtu budete mít naběháno 4,2 kilometrů.

  Pokud budete mít tři výběhy každý o délce 1,5 kilometru, dostanete za každý dva body a celkem budete mít 6 bodů, přestože v součtu budete mít naběháno 4,5 kilometrů.

  Co to jsou výzvy?
  Výzvy jsou speciální jednorázové soutěže vyhlašované správcem ligy, které vám za splnění úkolu umožní získat body do soutěže navíc.

  K čemu slouží body?
  Body jsou základní jednotkou Běžecké firemní ligy a slouží k určování pořadí týmu v soutěži. Sezónu vyhrává tým s největším počtem bodů. Tým který má nejvíce naběhaných kilometrů, nemusí mít nejvíce bodů.

  Co se stane, pokud vyměníme člena týmu?
  V případě odchodu člena týmu přichází tým o všechny jeho body a to i zpětně. Naopak získává případně body i naběhané kilometry za nového člena týmu.

  Mohu se zúčastnit i jako jednotlivec?
  Soutěže se může zúčastnit libovolná právnická či fyzická podnikající osoba (které má přidělené IČO), která provede registraci alespoň jednoho týmu. V týmu může být minimálně jeden a maximálně pět členů.